Četverosobni stan Draguć, Cerovlje, Cerovlje

€ 290.000
4
230 m²
Ne

Bilješka

Oglas ažuriran 11. 05. 2026.
Opis

referenca: 959

DRAGUĆ, ISTRA – KAMENA KUĆA SA ŠTALOM I VELIKIM INVESTICIJSKIM POTENCIJALOM

ŠARMANTNO ISTARSKO IMANJE S OTVORENIM POGLEDOM NA DRAGUĆ

Posjedujemo u prodaji jedinstveno i šarmantno imanje smješteno u mirnom naselju, na samom rubu sela, okruženo prirodom i netaknutim zelenilom.

Pozicionirano na brežuljku, imanje pruža čaroban panoramski pogled na Draguć, jezero Butoniga i brežuljke središnje Istre.

Do imanja vodi asfaltirani put kroz selo, a lokacija je izvrsno prometno povezana sa svim dijelovima Istre.

Imanje se sastoji od dvije fizički odvojene nekretnine – kuće i štale.

Kuća ukupne stambene površine 160 m² prostire se na tri etaže – prizemlje, prvi kat i potkrovlje. Obnovljena je do visoke roh-bau faze te predstavlja izvrsnu priliku za dovršetak prema vlastitim željama i potrebama. Izvedeni su novi krov i međukatne konstrukcije, provedene instalacije vode i struje te priprema za grijanje i klimatizaciju.
U prizemlju je predviđen glavni dnevni dio kuće koji se sastoji od dnevnog boravka, kuhinje i manjeg gostinjskog WC-a.

Ovaj dio kuće već je uređen i funkcionalan. U prizemlju se nalazi i dodatno spremište s posebnim vanjskim ulazom, smješteno ispod terase, koje zahtijeva uređenje.
Unutarnje stepenice iz kuhinje vode na prvi kat gdje su predviđene dvije spavaće sobe, velika kupaonica te dodatna prolazna prostorija s izlazom na terasu. Jedna spavaća soba i kupaonica uređene su i funkcionalne, dok je drugu sobu potrebno dovršiti. Prolazna prostorija je poluuređena – izvedene su žbuka i glazura – te može služiti kao radna soba, garderoba, prostor za opuštanje ili dodatna spavaća soba.

Iz prolazne prostorije stepenice vode u potkrovlje gdje su predviđene još jedna spavaća soba, dodatna prolazna prostorija te manja kupaonica.

Kupaonica je uređena, dok su ostali prostori u roh-bau odnosno poluuređenom stanju, što budućem vlasniku ostavlja mogućnost prilagodbe prema vlastitim potrebama.

Uz kuću se prodaje i stara kamena štala površine približno 70 m², koja zahtijeva kompletnu adaptaciju, no pruža velik potencijal za prenamjenu u dodatni stambeni ili turistički sadržaj. Kuća i štala nalaze se jedna pored druge, ali nisu smještene na istoj parceli, već ih dijeli seoski put koji prolazi između njih.

Štala je smještena na zemljištu površine 1008 m², na kojem se nalazi dvadesetak starih maslina.
Postoji i mogućnost kupnje dodatnog građevinskog zemljišta u neposrednoj blizini imanja.
Lokacija:
• Draguć – 2 km
• Buzet – 10 km
• Pazin – 18 km
• Istarski Y – 10 km
Ova nekretnina predstavlja izvrsnu priliku za stvaranje privatne oaze za odmor ili investiciju u turistički projekt u autentičnom istarskom okruženju.

ID CODE: 959

Ornela Šare
Agent s licencom
Mob: +385 98 389 101
Tel: +385 51 514 157
Katovi zgrade
3
Dizalo
Ne
Površina
230 m²
Prostorije
4
Spavaće sobe
0
Cijena
€ 290.000
Cijena po m²
1.261 €/m²
Energetska učinkovitost
  • Klima uređaj

    Samostalno, hlađenje/grijanje
  • Energetski certifikat

    Neklasificirano
Otkrijte svaki kutak nekretnine
+21
Dodatne mogućnosti

Obratite se oglašivaču

Ili